Haziran 2021

Haziran’2021

*74. Cannes Film Festivali’nin ana yarışma jürisi belli oldu.

*69. San Sebastián Film Festivali 17-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

*San Sebastián Film Festivali, oyunculuk ödüllerinde cinsiyet ayrımını kaldırdı.

*40. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma filmleri, 1-13 Temmuz tarihleri arasında açık havada ve çevrimiçi gösterimlerde izleyicilerle buluşuyor. Yarışmada yapımı 2020-2021 sezonunda tamamlanan 13 film yer alıyor.

*Beyoğlu Sineması kapılarını 1 Temmuz’da Hayaletler özel gösterimiyle açıyor.

*TRT 2, 22-29 Haziran tarihleri arasında 12 Punto TRT Senaryo Günleri başlıyor.

*74. Cannes Film Festivali filmleri Cannes Film Market kapsamında Avrupa dışında belirlenen beş bölgede   6-15 Temmuz arasında gösterilecek.

*Açık hava mekânlarına yayılacak 40’a yakın konserle 28. İstanbul Caz Festivali için geri sayım başladı. 1-24 Eylül aralığında gerçekleşecek.

*Kanser nedeniyle 33 yaşında hayatını kaybeden, sanatıyla Karadeniz müziğini geniş kitlelere tanıtan Koyuncu, vefatının 16.yılında Yeşilköy köyündeki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

*İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin birincisini düzenlediği “İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali” 21 Haziran Avrupa Müzik Günü’nde başladı.

*24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali dün akşam pandemi koşulları ve yayınlanan genelge uyarınca sınırlı sayıda katılımcı ile düzenlenen ödül töreniyle fiziki gösterimlerine başladı.

*Bir süredir DasDas Online üzerinden sevilen tiyatro oyunlarını online olarak tiyatroseverlerle buluşturan DasDas, şimdi de Ataşehir Metropol İstanbul’daki sahnesini dijital bir sergi alanına dönüştürüyor.